02.01.2023

Звіт управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради за 2022 рік.

 

У 2022 році управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради (далі – Управління) здійснювало свою діяльність відповідно до Положення про управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 19.09.2018 № 102/35 (зі змінами) (далі – Положення) у взаємодії з органами місцевого самоврядування, державної влади та громадськими організаціями.

На обліку у місті Дніпрі перебуває 358 пам’яток за такими видами:

  • Археологія – 15;
  • Історія та монументальне мистецтво – 196;
  • Архітектура та містобудування – 147,

та щойно виявлені об’єкти культурної спадщини:

  • Архітектура та містобудування – 79;
  • Історія та монументальне мистецтво – 15;
  • Археологія – 13

Управлінням виконується робота щодо збереження унікальних об’єктів культурної спадщини міста і традиційного характеру історичного середовища, розпланування та забудови в межах історичних ареалів міста.

Проводився моніторинг щодо належного утримання об’єктів культурної спадщини.

Здійснено 61 інспекційну перевірку об’єктів культурної спадщини та історичної забудови у зв’язку з ракетним ударом нанесеним по місту Дніпру збройними силами рф, про що було складено Акти візуального обстеження та направлено до Міністерства культури та інформаційної політики України та управління культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

За звітний період Управлінням обстежено технічний стан пам’яток та складено 30 актів, проведено фотофіксацію більш ніж 60 об’єктів культурної спадщини, підготовлено та направлено адресатам 383 листа з питань врегулювання пам’яткоохоронної діяльності, а також розглянуто та опрацьовано:

  • 163 доручення Дніпровського міського голови та його заступників;
  • 8 інформаційних запита;
  • 125 звернень громадян з пам’яткоохоронних питань;
  • 77 листів від правоохоронних органів.

Продовжується робота щодо укладання охоронних договорів між Управлінням та власниками (користувачами) пам’яток. Так, за 2022 рік укладено 27 охоронних договорів.

У звітному періоді документально зафіксовано 5 порушень на пам’ятках.

Виявлені порушення стосуються як ухилення власників пам’яток від підписання охоронних договорів, так і проведення незаконних робіт в межах історичних ареалів.

Окрім того, відповідно до статей 23, 24, 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» Управлінням складено 5 актів про вчинення порушення законодавства про охорону культурної спадщини, на підставі яких було прийнято рішення про накладення фінансових санкцій, про що винесені постанови про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини на юридичних осіб на загальну суму        187  000 грн.

Порушень чинного законодавства щодо виконання спеціальних обмежень, встановлених законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції» в Управлінні не виявлено.