11.07.2022

Серед інших знахідок в пам’ятці архітектури національного значення «Будинок клубу» був знайдений папір для записок «Гр. Члену Екатеринославскаго Англійскаго Клуба». Розмірами 13,5 на 21,5 см.

На зворотному боці якого надруковане наступне:

«У.С.С.Р.

ГАРНИЗОННЫЙ

Красноармейский клуб

ИМЕНИ

В.И. ЛЕНИНА

Марта 29 дня 1919 г.

№ 9/5 г.

Екатеринослав»

«ЗВАВЕДУЮЩЕМУ ХОЗЯЙСТВОМ ГУБВОЕНКОМА.

Пред”явителю сего разсыльному Клуба тов. Прихожему, доверяется получать ежедневно паек на всех служащих Гарнизоннаго Красноармейскаго Клуба по препровождаемому Вам списку.

Заведующий клубом (підпис)

Комендант (підпис)

 

За матеріалами видання «Історія міста Дніпропетровська» (за наук. ред. А. Г. Болебруха, 2006 р.), в місті, з відновленням радянської влади 26 січня 1919 року до 10 травня 1919 року, «продовольче становище в місті погіршилось, ціни зростали. В достатній кількості не вистачало продуктів харчування, особливо великі перебої були з хлібом та цукром. Навіть великодні паски на світле Воскресіння Христове 20 (7) квітня випікали, використовуючи замість цукру абрикосове варення, як свідчить один із мешканців А. Стародубов у своєму щоденнику. Всі нормовані продукти розподілялися за картковою системою. На голову родини міська управа видавала продовольчий паспорт для отримання продуктів і предметів першої необхідності».