15.02.2022

Місто Дніпро – велике багатонаціональне місто, і не останню роль у його розбудові та розвитку завжди відігравала єврейська громада. Наприклад, за переписом населення Катеринославу на 1897 рік проживало 112 839 осіб, з них 39 979 євреїв.

У 2022 році розпочалась програма Об’єднаної Єврейської Общини України, щодо встановлення меморіальних дошок на будівлях зведених за сприянням єврейської громади Катеринославу.

Програмою буде охоплено багато різнопланових об’єктів, які пов’язані не тільки з релігійною спадщиною, а й з меценатською діяльністю єврейської громади та її визначними постатями.

На сьогодні вже встановлено чотири меморіальні дошки з короткою інформацією про об’єкт культурної спадщини та QR-кодом, що веде на офіційну сторінку Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровскої міської ради.

Ознайомитись з інформацією про об’єкти на які встановлено таблички, а також ті, на які їх буде встановлено найближчим часом можна на сайті Управління у розділі: «Культурна спадщина» – «Національні громади» – «Єврейська громада».