18.04.2022

Щороку 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток і визначних місць, з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), внесеної 18 квітня 1982 року. Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році.

Культурна спадщина міста Дніпра є невід’ємною частиною культурного надбання України, а отже, і світового культурного надбання. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878  «Про затвердження Списку історичних населених місць України» місто включено до Списку історичних населених місць України (міста і селища міського типу).

До переліку пам’яток культурної спадщини міста включено 296 пам’яток (не враховуючи внутрішньокомплексних), із них: архітектури та містобудування – 144, історії та монументального мистецтва – 137, археології – 15. Крім цього, на обліку перебувають щойно виявлені об’єкти культурної спадщини: архітектури та містобудування – 84, історії та монументального мистецтва – 12, археології – 18.

В цьому році культурна спадщина всієї України перебуває під загрозою руйнування від озброєної агресії Російської федерації, і є, як ніколи, вразливою. З 24 лютого 2022 року зафіксовано вже 218 випадків пошкодження пам’яток культурної спадщини (https://culturecrimes.mkip.gov.ua). Тому дуже важливо об’єднатись для збереження української державності, невід’ємною частиною якої є наше культурне надбання.