
Існуючий охоронний номер
б/нМісцезнаходження
вул. Архітектора Олега Петрова, буд. 24-А, Соборний районДата утворення об’єкта культурної спадщини
1930 - 1935 рр.Категорія
щойно виявлений об’єкт культурної спадщиниНомер і дата рішення про взяття на облік
Наказ Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА від 23.08.2019 № 81Споруда Пам’ятки, складної конфігурації в плані, каркасна залізобетонна з цегляним і шлакоблочним заповненням громадська будівля, поверховістю від 5-ти до 6-ти поверхів, з підвалом та горищем, розташована на неогородженій території щільної забудови комплексу будівель Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, в межах центрального історичного ареалу.
Пам’ятка є першою чергою споруди будівельного інституту за проєктом авторського колективу у складі: М. А. Буданов, Д. І. Патлах, В. А. Бовін, Б. С. Кащенко, Є. М. Любин, Д. С. Лєйкін, Д. К. Іванов-Огієнко, під керівництвом викладача кафедри архітектури Г. Л. Швецько-Вінецького (1901-1965).
Будівництво було розпочато в травні 1930 р., здійснювалось у господарський спосіб силами викладачів та студентів і було закінчено впродовж 1931/1932 навчального року. Зовнішнє оздоблення фасадів виконано пізніше (після 1935 р.) за окремим проєктом архітектора Б. С. Кащенка (1902-1955).
Будівля Пам’ятки складається з центрального об’єму вздовж вул. Володимира Моссаковського та двох асиметричних, різних за довжиною, перпендикулярних до нього бічний крил. В подальшому за первинним проєктом 1930 р. роботи не проводились.
Майже з усіх боків будівлі Пам’ятки, в різні роки, було здійснено декілька прибудов. Так першу прибудову (добудову) навчального корпусу було здійснено в середині 1950-х рр. вздовж вул. Володимира Моссаковського за проєктом УПДКН «Моспроект», в ті ж роки з боку дворового фасаду було прибудовано споруду одноповерхової котельні, у 1970-ті з північно-східного боку (з двору) виконано п’ятиповерхову прибудову до навчального корпусу Пам’ятки. Наступну – у вигляді навчального корпусу за проєктом О. Б. Петрова вздовж вул. Чернишевського (нині – вул. Архітектора Олега Петрова) було введено в експлуатацію в грудні 1970 р., за його ж проєктом в 1979 р. зведено прибудову актової зали вздовж вул. Володимира Моссаковського.