Прибутковий будинок

Місцезнаходження

вул. Архітектора Олега Петрова, 24, Соборний район

Дата утворення об’єкта культурної спадщини

1910 р.

Категорія

щойно виявлений об'єкт культурної спадщини

Номер і дата рішення про взяття на облік

Наказ Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА від 23.08.2019 №81

Пам’ятку запроектував і в 1910 р. побудував архітектор Олександр Петровецький як власний прибутковий будинок.

Перед головним фасадом було влаштовано невеликий палісадник, в який виходили центральний вхід і дві тераси – веранди на високому цегляному цоколі. На кожному поверсі розташовувались по дві 5-ти кімнатні квартири, обладнані водопроводом, каналізацією, водяним опалення та електричним освітленням. В правій частині цокольного поверху було влаштовано квартиру з лавкою і виходом на суч. вул. Архітектора Олега Петрова (колишня назва – вул. Чернишевського). Ліва частина отримала коридорне розпланування з по кімнатним розселенням. Тут же розміщувалася котельня, яка мала окремий вхід через приямок. Житло в основному винаймали сім’ї офіцерів 134 Феодосійського полку, казарми якого розташовані неподалік (суч. пр. Гагаріна, 26).

На поч. 1920-х рр. квартири було націоналізовано і перетворено на комунальні. Під час військових дій в 1941 – 1943 рр. Пам’ятка не постраждала. У 1950-х рр. при проведенні капітального ремонту будівлі було замінено балконні плити, їх коване огородження, тераси були перетворені на засклені веранди, цокольний поверх зазнав реконструкції.

В 1980-і рр. огородження двору (цегляні стовпи з металевими решітками) було демонтовано, а палісадник  перед головним входом перетворено в упорядкований відкритий майданчик. На поч. 2000-х рр. на його території по периметру було побудовано декілька споруд: трамвайну зупинку, два магазини, в цоколі веранди влаштували кіоск, ще один кіоск прибудовано до дворового фасаду. Дерев’яні  веранди замінили цегляними надбудовами з металопластиковими вікнами.