«Пам’ятник І. І. Мечникову»

Існуючий охоронний номер

1408

Місцезнаходження

площа Соборна, 14, Соборний район, м. Дніпро

Дата утворення об’єкта культурної спадщини

1975 р.

Категорія

пам’ятка монументального мистецтва місцевого значення

Номер і дата рішення про взяття на облік

Рішення Дніпропетровського облвиконкому від 14.05.1974 р. № 305

Пам’ятка являє собою мармуровий пілон з трьох блоків, прямокутний у плані, вкритий білою фарбою, у верхній частині якого висічено горельєфне зображення Мечникова І.І., а у нижній частині викарбовано текст «И. МЕЧНИКОВ», пофарбований у золотистий колір. Мечников І.І. зображений у медичній шапочці та халаті. Його руки складені на грудях, правою він злегка підпирає схилену трохи донизу голову. Добре пророблені риси передають велику портретну схожість.

Пам’ятка розташована в центрі майданчику складної форми в плані, загальним розміром, біля центрального входу до території лікарні, на Соборній площі. У його межах розташовано декілька квітників складної форми у плані, на одному з яких знаходиться пам’ятник з горельєфним зображенням вченого. Вище, на шести металевих колонах знаходиться напівкругла конструкція з назвою лікувального закладу. Розташована на частково огородженій території обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова.

Пам’ятка увічнює ім’я Мечникова Іллю Ілліча (1845 – 1916) – видатного українського, російського та французького науковця, одного з основоположників порівняльної патології, еволюційної ембріології, імунології й мікробіології, творця наукової школи, лауреата Нобелівської премії з медицини та фізіології 1908 року «За вивчення імунної системи», почесного члена кількох зарубіжних академій, наукових товариств та інститутів.

У травні 1945 р., до 100-річчя з дня народження вченого, Дніпропетровській міжрайонній клінічній лікарні було присвоєне ім’я І. І. Мечникова. Пам’ятник на честь вченого споруджений за рішенням Дніпропетровського облвиконкому і відкритий у жовтні 1975 р. до 130-річчя з дня народження Мечникова І.І. Автори: скульптори – С. О. Огій та Г. П. Левчук, архітектор – П. Р. Нірінберг.