Курган «Могила Войцехова» № 10050-Дп

Місцезнаходження

м. Дніпро, Шевченківський р-н, просп. Богдана Хмельницького, 174, на території фабрики ТОВ «Вініл».

Дата утворення об’єкта культурної спадщини

ІІІ – І тис. до н. е.

Категорія

щойно виявлений об’єкт культурної спадщини

Номер і дата рішення про взяття на облік

наказ управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації від 30.07.2019 р. № 69

Археологічні пам’ятки – найчисленніший вид пам’яток культурної спадщини на території Дніпропетровської області, репрезентують найдавніший період в історії людства. Найбільш поширеним типом пам’яток археології, на території сучасної Дніпропетровщині, є кургани. Це пов’язано з тим, що область розташована в степовому поясі України, яка історично була зоною розселення народів, що використовували курганний обряд поховання.

Кургани –– це округлі чи овальні в плані земляні, кам’яні або комбіновані штучні могильні насипи, зведені над одним або декількома похованнями, якими давні народи, що мешкали на території нинішньої України увінчували пам’ять померлих.

Кожен курган є унікальною поховальною спорудою, яка має обов’язково дві частини: зовнішню або надземну, помітну на поверхні (насип), і внутрішню. Як зовнішнє, так і внутрішнє облаштування курганів дуже різноманітне і мають значні архітектурні відмінності. Параметри курганів можуть варіюватися в широкому діапазоні як відносно висоти, так і діаметра. Розміри курганного насипу та самої могили, а також її складність беззаперечно свідчили про соціальний статус похованого.

Курган розташований за адресою: м. Дніпро, Шевченківський р-н, просп. Богдана Хмельницького, 174, виявлений співробітниками Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Рутковською О.В., Старостіним В.С. у 2002 р.

Поодинокий курган, знаходиться у дворі фабрики ТОВ «Вініл».

Поверхня насипу задернована, на сплощеній верхівці встановлено геодезичний знак.

Розміри кургану становлять: висота – 3 м, діаметр – 40 м.