
Місцезнаходження
вул. Сергія Єфремова, буд. 7, Соборний районДата утворення об’єкта культурної спадщини
початок 1900-х рр.Категорія
щойно виявлений об'єкт культурної спадщиниНомер і дата рішення про взяття на облік
Наказ Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА від 23.08.2019 № 81Споруда Пам’ятки, в цілому симетрична, прямокутної конфігурації в плані. Триповерхова цегляна житлова будівля, з підвалом та горищем, розташована на частково огородженій території щільної багатоповерхової житлової та громадської забудови вздовж вулиці Сергія Єфремова в межах центрального історичного ареалу. Головний фасад має виразне еклектичне рішення.
Домоволодіння за сучасною адресацією вул. Сергія Єфремова, 7 сформовано 16.06.1899 при розмежуванні колишньої садиби спадкоємців Зосимович. Тоді ж домоволодіння переходить у власність Іони Михайловича Майданського – інженера шляхів сполучення. На початку 1900-х років на ділянці будується новий комплекс житлових будинків, який складався з корпусу “А” (кам’яний, триповерховий з цокольним поверхом, з однією квартирою на поверх); корпусу “Б” (кам’яний, двоповерховий, з однією квартирою на поверх); корпусу “В” (двоповерховий кам’яний сарай).
15.11.1908 р. – І. М. Майданський уклав договір про здачу всього домоволодіння в оренду Катеринославського відділення Дворянського земельного та Катеринославського відділення Селянських поземельних банків. Договір набирав чинності з 01.07.1909 р. Термін оренди визначався – 10,5 років і закінчувався 01.01.1921 р. Орендна плата визначалася 9 000 рублів на рік. Домовласник зобов’язався робити капітальний ремонт через кожні 4 роки.
У першій половині 1909 року проведено роботи з пристосування будівель під розміщення банківських установ: побудовано теплу галерею між корпусами “А” та “Б”; в цокольному поверсі корпусу “А” облаштовано приміщення архіву та квартири прислуги; зроблено електричне освітлення в корпусі “А”; посилено веранди та балкони; проведено поточний ремонт у всіх приміщеннях.
В середині 1910-х років домоволодіння підключено до мережі міської каналізації.
01.09.1916 року домоволодіння купує Сельський Шолом Шимонович (Соломон Симович) – власник «Санітарно-технічного бюро та магазину санітарно-каналізаційного приладдя».
У 1918 році домоволодіння націоналізовано, на той момент воно оцінювалось у 217 719 рублів.
Під час бойових дій 1941-1943 рр. будівля не постраждала.
У 1960-ті рр. проводилися ремонтні роботи із заміною даху, балконів, системи опалення та вентиляції.
За матеріалами Дніпровської міської енциклопедії (http://tfde.dp.ua/).