Гуртожиток

Існуючий охоронний номер

58

Місцезнаходження

просп. Гагаріна, буд. 33, Соборний район, м. Дніпро, 49000

Дата утворення об’єкта культурної спадщини

1938-40 рр.

Категорія

пам’ятка архітектури місцевого значення

Номер і дата рішення про взяття на облік

згідно з Розпорядженням Голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 12.04.1996 №158-р

П’ятиповерхова цегляна житлова будівля, з підвальним поверхом та баштою в кутовій частині, розташована на огородженій території щільної багатоквартирної житлової забудови, по червоним лініям просп. Гагаріна та вул. Чернишевського в межах Центрального історичного ареалу.

Пам’ятку збудовано в 1938 – 1940 рр. як гуртожиток на 400 місць Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту. Зведення будівлі велось методом народного будівництва силами викладачів і студентів, проект було розроблено завідуючим кафедрою архітектури Б.С. Кащенко та викладачем М.Г. Клебановим. Головні фасади будівлі вирішено в стилі радянського неокласицизму, дворові фасади мають раціональне вирішення із спрощеним декором.

Під час бойових дій 1941- 1943 рр. Пам’ятка майже не постраждала (було вибито скління).

На початку 1950-х рр. було проведено капітальний ремонт Пам’ятки, в лівому крилі (з двору) було розміщено трансформаторну підстанцію.

Після пожежі на поч. 1970-х рр. було перебудовано 5 поверх (нові монолітний пояс, залізобетонні плити, стіни), замість зруйнованого вальмового даху було влаштовано плаский, демонтовано цегляне огородження покрівлі.

В 2000-і рр. по червоним лініям було побудовано ганки з навісами для орендарів (магазини, банк і т.д.), збудовано навіс над головним входом, у дворі споруджено металевий ангар.